11 . SINIF FİZİK DERSİ 1.DÖNEM 1. YAZILI SORULARI

1- Dereceli bir kabın içinde 12cm*3 hacminde kuru kum vardır . Bu kabın içine 17 cm*3 hacminde su eklenirse su düzeyi 26 cm*3 oluyor .

a- Kabın içinde kaç cm*3hava vardır ?

b- Kabın içindeki hava ,kaptaki suyun % kaçıdır

2-

soru

birim karelere ayrılmış aynu düzlemde bulunan F1, F2, F3 kuvvetlerinin büyüklüğü sırasıyla kaç birimdir ? (bölmeler eşit aralıklıdır, her bölme 1 birim )

3-

soru

Yatay ve sürtümesiz düzlem üzeride hareketi engellenmiş cisime şekildeki 4 kuvvet etki ediyor . Engel kaldırıldığında cisim hangi yönde kaç birim kuvvetle hareket eder? (bölmeler eşit aralıklıdır, her bölme 1 birim )

4-

soru

M noktasal parçacığına şekildeki kuvvetler etki ederse parçacık hangi yönde hareket eder kaç birim kuvvetle hareket eder ? (bölmeler eşit aralıklıdır, her bölme 1 birim )

5- Eşit kollu terazi verilen konumda dengededir . X,Y,Z cisimlerinin ve binicin kütleleri sırasıyla 3g, 4g, 6g ve 2g dir. Buna göre binici kaçıncı bölmededir ?

soru

 

NOT:HER SORU 20 PUAN DEĞERİNDEDİR BAŞARILAR

Tüm Dersler Yazılı Soruları 2015-2016 ⇐Tıkla

Bilgi: Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan “yer sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz “uyar ve kaldır” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, dilbilgisi25@gmail.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.