BELİRTME SIFATLARI

Varlıkların diğer varlıklarla ilgileri sonucunda aldığı özellikleri belirten sıfatlardır. Belirtme sıfatları varlıkların geçici özelliklerini belirtir.

Belirtme sıfatları varlıkları işaret, sayı, belirsizlik, soru yoluyla belirtirler. Nesnenin ya yeri işaret edilir, ya sayısı gösterilir; ya nesne soru yoluyla belirtilir, ya da belirsiz şekilde ifade edilir. Belirtme sıfatları kendi arasında dört gruba ayrılır.

Belirtme Sıfatı Çeşitleri

  1. İşaret sıfatları
  2. Sayı sıfatları
  3. Belgisiz (belirsizlik) sıfatlar
  4. Soru Sıfatları

 

Sayı sıfatları konusuna üstteki başlıklardan ulaşabileceğiniz gibi alt kırmızı başlıktan ana başlık olan sıfatlar konusuna kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Site içerisi kolay ulaşım linklerini takip etmeyi unutmayınız. Kaybettiğiniz başlığı sağ üst köşedeki ödev arama bölümünden arayarak bulabilirsiniz, sizi ilk gittiğiniz sayfaya yönlendirecektir.

 

⇒SIFATLAR KONUSUNA DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN⇐

.

Bilgi: Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan “yer sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz “uyar ve kaldır” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, dilbilgisi25@gmail.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.