Böğürtlen Kışı – Sarah Jio

Kalbinizin derinliklerine işlenen acıyı, tek kelimeyle nasıl dile getireceksiniz?

”Bu kitap Jio’nun hayranlarını büyüleyecek bir sonraki öyküsü için sabırsızlanmalarını sağlayacak” (Kirkus)

” Sarah’nınkalemi son derece sürükleyici ve nefes kesici ” (Elin Hilderbrand)

Kitabın Yazarı:
Sarah Jio
Yayınevi: Arkadya Yayınları
Kitap Türü: Yabancı Romanlar
Yayınlandığı Yıl: 2013
Sayfa Sayısı: 360
ISBN: 9759997199
Orjinal Adı: Blackberry Winter
Çeviren: Duygu Parsadana

“Canım Danielım,

Kaybolduğun gün dünyam sona erdi, canım oğlum. Seni her kim alıp götürdüyse, seninle birlikte kalbimi, hayatımı da çaldı. Ben senin gülümsediğini görmek, kahkahalarını duymak, mutluluğunu paylaşmak için yaşıyordum.”

Vera Ray 1933 yılının o karlı mayıs akşamında üç yaşındaki oğlu Danielı son kez öptüğünü bilmiyordur. Her ne kadar oğlunu yalnız bırakma düşüncesinden nefret etse de hayatlarını devam ettirmek için çalışmak zorundadır. Tek avuntusu, gün ağardığında küçücük oğluna sarılacak olmasıdır. Ancak Vera geri döndüğünde karşılaştığı manzara, Danielın boş yatağıdır. Bir de karlar içine gömülmüş olan oyuncak ayısı.

Seksen sene sonra Seattle yine mayıs ayında karlar altındadır. Köklü bir gazetede muhabir olan Claire Aldridge, bu doğaüstü olayı haber yapacaktır. Araştırmalarına devam eden Claire, küçük çocuğun bu zamana kadar sonuçlanmamış kaçırılma davasıyla karşılaşır. Evlat kaybetmenin ne demek olduğunu çok iyi bilen Claire, bu olayı çözmeye karar verir. Ancak çözdüğü her düğümün, onu Verayla olan bağlantısına yaklaştırdığından habersizdir…

Böğürtlen Kışı aşkı, umudu ve umutsuzluğu derinden anlatan muhteşem bir kitap. Bu öyküyü yüreklerinizden kolay kolay silip atamayacaksınız.

”Aşkın, kaybın, entrikaların ve affetmenin muhteşem keyfini bu hikayede yaşayın” (Publishers Weekly)

”Gizem, tarih ve aşkın muhteşem karışımı. Bu kitabı elinizden düşüremeyeceksiniz ” (Real Simple)

Yazar Yorumu : Mükemmel bir hikayenin içerisinde kaybolmak ruhunuza huzur verecek. Çeviri roman olarak mükemmele yakın oluşu ve başlar başlamaz bitirme isteği sizi yiyip bitirecek. Hikayenin akıcılığı ve hızlı ilerleyişi yazarın diğer kitaplarını okuma arzunuzu artıracak.

Bilgi: Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan “yer sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz “uyar ve kaldır” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, dilbilgisi25@gmail.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.