Etkili İnsan Olmanın İncelikleri – Canten KAYA

Her insan Dünayya geldiği andan itibaren karşısındakini etkileme çabası içerisindedir. Bir bebek ağlama sesiyle karşısındakileri etkileyerek ihtiyaçlarına karşılık bulur. Bir çocuk gülerek ve bıcır bıcır konuşarak kendisini izleyenleri etkisi altına almayı öğrenmiştir. Kimisi konuşarak, kimisi susarak, kimisi kavga ederek dşkkat çekip karşı tarafı etkilemek ister. Ama amaç hep aynıdır. Karşı tarafı etkileyip ilgiyi üzerinde toplamak.

Büyüdüğümüzde de çok fazla bir şey değişmez. Yine etkin olmak, etkili olmak ön plandadır fakat artık yöntemleri değiştirmemiz gerekir. Ebeveyn olarak çocuklarımıza karşı etkili olmak, evliysek eşimize karşı etkili olmak, yöneticiysek çalışanlarımıza karşı etkili olmak, pazarlamacıysak müşterimize karşı etkili olmak hepimizin hedeflerimize ulaşmak ve başarılı olabilmek için öğrenmemiz gereken becerilerdir.

  • Etki gücünüzü artırmanın incelikleri
  • Etkili iletişim kurmanın incelikleri
  • Dinleme becerisi kazanmanın incelikleri
  • Telefonla görüşmenin incelikleri
  • Etkileyici konuşma yapmanın incelikleri adı altında beş bölüme ayrılan kitapta, etki gücünüzü artırmak ve karşınızdaki insana daha rahat ulaşabilmek için yapılması gereken her şeyi bulabilirsiniz.

Kitap İçerisinden Gözümüze çarpan başlıklar.

Yüz İfadesi

Güleç, canlı bir surat karşısında kimse mutsuz, suratı asık bir şekilde duramaz.

Baş Hareketleri

Karşınızdaki konuşurken, mümkün olduğunca onu dinlediğimizi gösteren, baş sallama hareketlerini yapmalıyız.

Gözler

”Gözler kalbin aynasıdır” diye devam eder şarkı ”yalan nedir bilmez onlar” gözler daha doğrusu göz teması, kurulan iletişim için çok önemlidir.

Yazar Notu: Kitap bir çok konuda fikir beyan ederek insanlar arası kurulan ilşkinin gücünü ortaya koymaktadır. Kişisel gelişim için önemli bulduğumuz bu kitabı sizlerle paylaşmak isteriz.

Canten KAYA Kimdir?⇐ Tıkla…

Bilgi: Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan “yer sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz “uyar ve kaldır” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, dilbilgisi25@gmail.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.