Şehitlere Vefa Çanakkale

Okulların tatil olmasına bir hafta kala öğretmenimiz sınıfta bir duyuru yaptı. Bir gezi planladıklarını ve tüm öğrencileri Çanakkaleye geziye götüreceğini söyledi. Çok heyecanlanmıştım Çanakkaleyi hiç görmemiştim. Türkçe dersinde Çanakkale Zaferi anlatılırken hep hayalimde canlanırdı. Yaşadığımız şehirden oraya gitmek zor olacaktı ama tüm arkadaşlarım yanımda olacağı için de zevkli olacağından emindim.

Bir hafta geçmek bilmiyordu karne günü karnelerimizi aldıktan sonra ailelerimizin imzaladığı kağıtlarla geziye hazırdık. Bir sürü kıyafet almıştım yanıma, hepsini giyemesemde önemli değildi. Yol bitmek bilmiyordu sürekli mola ve ihtiyaçlarımızı gideriyorduk. Çanakkale 20 km levhasını görünce otobüste bir çığlık koptu çok az kalmıştı. Atalarımızın kanıyla yıkanmış Çanakkale artık hayal değildi. Denizin masmavisini görmüş gibiydik, otobüsten inip otelimize yerleştik.

Otelimiz denize bakıyordu ve odamızın penceresinden bakınca dur yolcu yazısı görünüyordu. Heyecandan içim içime sığmıyordu. Öğretmenimiz odalarımıza yerleştikten sonra 1 saat dinlenip yemeğe inmemizi söyledi. Ertesi gün karşı kıyıya geçip tüm şehitlikleri gezeceğimizi söyleyerek hepimizi tek tek odalarımıza yerleştirdi. Bir sonraki gün olsun istiyordum hayalimdeki çanakkale artık gözümün önündeydi

Sizden gelenlerden bir örnek 5. sınıf Öğrencisi Ahmet’e teşekkür ederiz. Sizde yazılarınızı bizlere ulaştırarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Yazı Gönder Tıkla..

Bilgi: Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan “yer sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz “uyar ve kaldır” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, dilbilgisi25@gmail.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.