SINAVLARDA BAŞARILI OLMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Öncelikle sınavlarda başarılı olmak bu işi beyninizde bitirmekle başlar. İyi bir konsantrasyon, fikirlere odaklanıp yapabileceğinize inanmak her şeyden önce gelir. Moral ve motivasyonunuzu yüksek tutmalısınız. Sınavlara son gün çalışma alışkanlığınız varsa bu alışkanlıktan acilen kurtulmalısınız. Ders derste dinlenir sözü hayatınızda yer edinmeli. Ders boyunca konuyu enine boyuna kafanıza takılanları sorarak cevap bulabilirsiniz. Dersin işlendiği gün eve gidince kesinlikle aynı konuları tekrar etmeniz kalıcılığı artıracaktır. Konularla ilgili çok fazla sayıda soru çözün, sorular eksiklerinizi ortaya koyacaktır. Baktığınızda çok yorucu bir iş gibi gelebilir ancak yaptığınız her çalışma bir alışkanlık olarak hayatınızda yer edinecektir.

Rutin bir çalışma programı hazırlayın, içerisinde dersler kadar dinlenme saatleri de olsun. Eğer hazırlayamıyor iseniz, bir profesyonelden yardım isteyin okul rehber öğretmeniniz gibi.

Bilgi: Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan “yer sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz “uyar ve kaldır” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, dilbilgisi25@gmail.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.